Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Toobal: juhatus on juba varem otsustanud, et mind ja Lauri Laasit ei arvata erakonnast välja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Keskerakonna peasekretär Priit Toobali (keskel) sõnul on erakonna praegune juhatus juba langetanud partei põhikirjaga kooskõlas oleva otsuse, et tema ja Lauri Laasi (paremal) erakonnast välja arvamist ei kinnitata. | FOTO: Liis Treimann

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali kinnitusel langetas erakonna praegune juhatus veel samal päeval, kui peeti Keskerakonna kongressi, otsuse, et teda ja Lauri Laasit erakonnast välja ei arvata, ning rohkem see küsimus päevakorda ei tule. Erakonnakaaslasel Mailis Repsil, kes tõlgendab olukorda teisiti, soovitab Toobal juhatuse koosolekutel osaleda ja põhikirja lugeda.

Väljavõte Keskerakonna põhikirjast. | FOTO: Kuvatõmmis

"Ka eelmises põhikirjas, mis võeti vastu 2011. aastal, on punkt, mis ütleb, et kõik väljaarvamised – sealhulgas väljaarvamised, mis on seotud kriminaalkorras karistamisega – tuleb juhatuse poolt kinnitada," rääkis Priit Toobal Sakalale. "Päeval, mil oli Keskerakonna kongress, kogunes uus juhatus koosolekule. Erakonna esimees Edgar Savisaar tegi ettepaneku, et me ei kinnita Toobali ja Laasi väljaarvamist. Juhatus oli konsensuslikult selle poolt. Sealhulgas Mailis Reps ja Jaak Aab, kes osalesid samuti koosolekul."

Toobal viitas Keskerakonna põhikirja punktile 2.5.3.5. Selles seisab: "Väljaarvamise kinnitab era­konna juhatus."

"Keskerakonna juhatus on langetanud Savisaare ettepanekul konsensuslikult otsuse, et Toobalit ja Laasit välja ei arvata. Mitte ükski juhatuse liige ei nõudnud sellekohast hääletust," kordas peasekretär.

Niisugune selgitus läheb vastuollu Keskerakonna juhatuse liikme Mailis Repsi öelduga, mille kohaselt tuleb Toobal ja Laasi erakonnast välja arvata, sest Tartu maakohtu registriosakond ei kinnitanud Keskerakonna põhikirjamuudatusi. Seetõttu jääb kehtima praegune põhikiri, mis näeb teiste asjade seas ette kuriteos süüdimõistetud isikute väljaviskamise erakonnast.

"Kehtiv põhikiri ütleb, et "juhatus arvab välja"," vastas õigusharidusega Reps täna BNS-i küsimusele Toobali ja Laasi kohta. "Pole võimalustki, et arutame, kas arvame välja. Tõsi, seni arvati süüdijäänud välja automaatselt, ilma juhatuse otsuseta. Seda tehti seetõttu, et väljaarvatavatel poleks piinlik. Ei arutanud juhatus Ester Tuiksoo ega Urbo Vaarmanni väljaarvamist."

Toobal vastas selle peale, et soovitab Mailis Repsile kahte asja. "Esiteks: Mailis Reps võiks osaleda juhatuse koosolekutel. Ta oli eelmises koosseisus kõige suurem puuduja. Ja teiseks võiks ta lugeda Keskerakonna põhikirja."

Toobal lisas, et Reps valetab, väites, et erakonna juhatus ei ole arutanud Urbo Vaarmanni ja Ester Tuiksoo väljaastumist.

"Vaatasin protokollist järele: Mailis Reps ei ole osalenud kahel juhatuse koosolekul, kus on arutatud Tuiksoo ja Vaarmanni lahkumist. Nii Urbo Vaarmann kui Ester Tuiksoo astusid ise erakonnast välja," lausus peasekretär.

Tartu maakohtu registriosakonna otsuse kohta ütles Priit Toobal, et erakond kasutab võimalust määrus edasi kaevata. "Selleks on 15 päeva aega ja advokaadid panevad seda parasjagu kokku," sedastas ta.

Tagasi üles