Paalalinna kooli õpetajate kõrgem palk statistikast välja ei joonistu

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Viljandi linnavalitsus kinnitab juba varem öeldut, et rahapuudusesse sattunud Paalalinna koolis on makstud palka heldemalt kui mujal, ehkki statistika järgi platseerub see nelja õppeasutuse seas teisele kohale. Seda seletatakse keskmiste töötasude arvutamise juhendi ning kooli töökorraldusega.

Tellijale

Sakala palve peale täpsustada, milline on keskmine töötasu linna munitsipaalkoolides olnud, saatis linnavalitsus statistika koos selle juurde käiva seletusega.

«Juhin tähelepanu sellele, et riiklikult etteantud keskmiste palkade arvutamise juhend moonutab pilti, sest 1,0 koormusest suurema koormusega õpetajaid tuleb näidata koormusega 1,0,» sedastas linna avalike suhete spetsialist Johan-Kristjan Konovalov ning lisas, et suurema kui 1,0 koormusega töötavaid õpetajaid on linnas mitu. Kõige rohkem on linnavalitsuse seletuste kohaselt neid Viljandi Kesklinna koolis, mille töökorraldus erineb teiste siinsete haridusasutuste omast ametnike sõnul tunduvalt. Etteruttavalt olgu öeldud, et Kesklinna koolis oligi keskmine statistiline töötasu eelmisel aastal kõige suurem.

Tagasi üles