Sisukord
Paberleht
Postimees

Lahkus pianist Vardo Rumessen

1 min lugemist
Vardo Rumesseni esituses või tema organiseerimisel kõlas esmaettekandes üle saja Eesti helitöö. FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Teisipäeva hommikul lahkus pärast rasket haigust pianist, muusikateadlane ja poliitik Vardo Rumessen. Ta on olnud tuntud eelkõige Eesti klassikalise klaverimuusika interpreedi ja propageerijana nii Eestis kui välismaal. Ta on heliplaadistanud Mart Saare, Rudolf Tobiase, Heino Elleri ja Eduard Oja klaveri- ja kammermuusikat.

Tellijale Tellijale

Viljandimaaga siduski Rumessenit eelkõige kiindumus Mart Saare loomingu vastu. Ta esitas Mart Saare prelüüde möödunud sajandi seitsmekümnendate aastate algusest.

«Saare klaveriprelüüde iseloomustavad poeetilisus, fantaasiarikkus, napisõnalisus, väljendusvahendite konkreetsus ja faktuuriline väljapeetus, kusjuures iga üksik teos on väga detailselt välja viimistletud. Need on sama kaunid ja peenekoelised kui värvikad lilleõied Hüpassaare raba maastikul,» kirjutas Rumessen, kes esines sageli nii Mart Saare majamuuseumis Hüpassaares kui Suure-Jaani muusikafestivalil.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto