Psühhedeelne pärimusmuusika slaavlastelt

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Warsaw Village Band on üks tuntumaid Ida-Euroopa pärimusmuusika ansambleid maailmas. Ta on suutnud tuua Poola vanema muusika metsikuse ja kütkestavuse suurtele lavadele.

FOTO: Kris Süld / Sakala

Slaavi muusikat jagus folgi avapäeval lavalaudadele kahel korral. Üks koosseis tutvustas ukraina, teine psühhedeelse varjundiga poola traditsioonilist muusikat. Mõlemad esinevad festivalil ka täna.

Ukraina eri piirkondade pärimusmuusikat siduv Veseli Vujky andis Kirsimäel tantsutava kontserdi. Kiievist pärit seitsmeliikmeline koosseis hoidis laval üleval energiat, mida vihmas tantsiv ja kaasa hüppav publik nautis. Lugude alguses kõlav vilepill meenutas kohati «Ööülikooli» tunnusmuusikat ja see tõmbas suunurgad muigele. Kuigi koosseis oli tahtnud seada traditsioonilist muusikat nii, et see sulanduks tänapäeva, olid paljud seaded ettearvatavad ja rõhusid liigselt tantsulisusele.

Warsaw Village Band on üks tuntumaid Poola ja Ida-Euroopa pärimusmuusika koosseise. Kriitikud armastavad seda ansamblit palavalt ja publik ei pidanud Kaevumäel antud kontserdis pettuma. Kolme naisvokalisti esituses kõlas ehe ja traditsiooniline mitmehäälne laul võimsalt. Õrnem sugupool mängis rajult viiuleid ja põhiline eeslaulja lisas värvi dulcimer’il mängides, täites nii kitarrisaate funktsiooni. Trummi- ja tamburiinimängus oli tunda Balkani muusika rütmimõjutusi, mida toetas gruuviv kontrabass. 

Tagasi üles