Sisukord
Paberleht
Postimees

Õppureid ahvatletakse stipendiumiga inseneriks

1 min lugemist
Nutika spetsialiseerumise erialastipendiumi võivad muu hulgas taotleda materjaliteaduse, bioloogia ja geenitehnoloogia õppekava tudengid. FOTO: Kristjan Teedema / Postimees

Juuni lõpul kinnitas haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi nimekirja kõrghariduse õppekavadest, mille puhul on võimalik järgmisest õppeaastast saada nutika spetsialiseerumise erialastipendiumi.

Tellijale Tellijale

Nutika spetsialiseerumise erialastipendiumi 160 eurot kuus saab aastas ligi tuhat üliõpilast seitsmest Eesti kõrgkoolist. Ministeerium on öelnud, et toetusraha andmise eesmärk on suunata noorte valikuid oluliste tehnika- ja tehnoloogiaerialade kasuks ning soodustada õpingute lõpetamist. Lisaks makstakse uuel õppeaastal endiselt erialastipendiumi ka õpetajakoolituse ja IT erialade tudengitele.

Kokku on välja valitud 86 õppekava, mis on leitavad ministeeriumi kodulehelt. Stipendiumiprogramm hõlmab paljusid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, tervisetehnoloogia ja -teenuste ning ressursside tõhusama kasutusega seotud õppekavasid.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto