Pärimusmuusika festival avalikustas õpitubade kava

Eelmisel aastal toimus muu hulgas festivali tantsu õpituba

FOTO: Nele Tammeaid

Viljandi pärimusmuusika festivalil saab taas osa tantsu, laulu, pillimängu ja lastele mõeldud õpitubadest. Korraldate äsja avalikustatud infost nähtub, et erineva taseme ja huvidega folgifännidele on üle kolmekümne õpitoa.

«Festivali õpitoad on nagu iga kontsert festivali pärlid. Seal saab tunda iseennast pärimuse sees järele proovimas või kuulamas, mida see rikkalik maailm pakub,» võttis õpitubade olemuse kokku tänavuse festivali õppepealik Kairi Leivo.

Tavapäraselt on programmis suur valik õpitubasid lastele. Annika Mändmaa, Kreete Viira, Janne Suits, Mariliis Tähepõld ja Kristi Terep juhivad laulumängude ja meisterdamistubasid. Kairi Leivo sõnul oodatakse tittede ja laste laulumängutubadesse lapsi koos vanematega, et mängud selgeks saaksid ja neid saaks edaspidi koos mängida.

Pillimänguhuvilistele on kavas parmupilli õpitoad Cätlin Mägi juhendamisel, Villu Talsi kitarrimängu õpitoad, lõõtspilli hingeelu tutvustav õpituba ja Casey Driessen õpetab juba edasijõudnud viiulimängijatele perkussiivset poognatehnikat.

Siia saabuvatest välisartistidest tutvustavad õpitubades oma piirkonna pärimuskultuuri ja muusikat veel ansamblid Frigg Soomest, Lo Cor de la Plana Prantsusmaalt ja Merema Mordvast.

Lisaks õpitubadele saab tänavusel festivalil osa väravamängust, mis eelmisel aastal oli esimest korda kavas ja osutus populaarseks, ning loodusretkest, mis keskendub veele. Matk, mida juhib Peep Tobreluts, kannab nime «Vaba vesi ja vangis vesi». Väravamängu veavad selle idee autorid Jaak Johanson, Ott Sandrak ja regilaulja Kairi Leivo. Nii väravamängust kui loodusretkest osavõtmine nõuab eelregistreerimist, mida saab teha festivali kodulehel.

Tagasi üles