Süütajani viivat vihjet pole politsei saanud

Põleng Munga tänaval.

FOTO: Rannar Raba

Sel suvel Viljandi vanalinnas olnud viit kummalist süttimist uurivad politseinikud on eeluurimise käigus tunnistajatena üle kuulanud küll mitmeid inimesi, kuid võimalike sarisüütajani pole seni jõutud.

Ringkonnaprokuröri Marja-Liina Talimaa sõnul pole seni saadud infot, mis aitaks kurjategijani jõuda. «Töös on erinevad versioonid, mida kriminaalpolitseinikud kontrollivad,» sõnas Talimaa. «Praegu kahtlustatavaid pole ning uurimine jätkub.»

Saladuslikud süttimised hoidsid vanalinna elanikke hirmu all juulis ja augustis. Esimese kahtlane põlemine oli 8. juulil, kui esmalt märgati päeval Sepa tänaval kaks aastat tagasi tuleroaks langenud hoonest suitsu tõusmas ning öösel süttisid Munga tänaval puuriidad.

Kõige ohtlikumaks kujunes 14. juulil Munga tänaval olnud põleng, kui maha põles suur kuur, kus oli 42 boksi. See tulekahju ohustas ka lähedalasuvaid maju ning põlengu tagajärjel purunesid kuuma tõttu elumajadel kaheksa aknaklaasi.

Järgmine suur põleng oli 28. juulil, kui Sepa tänaval süttis kuur. Sellele tulekahjule suutsid päästjad panna piiri enne kui tuli oleks kõik boksid hävitanud.

Viimane kummaline süttimine oli 2. augustil kui lauluväljaku juures asuva vana mõisa taga olevasse kuuri oli keegi sisse tunginud ja üritanud hoonet seest poolt süüdata.

Politsei kinnitas augusti algul, et tihendas vanalinna piirkonnas järelvalvet ning uurib süttimisi täie tõsidusega. Pärast seda pole süttimisi vanalinnas olnud.

Tagasi üles