Kultuuriakadeemia aitab muusikafestivalile publikut juurde meelitada

FOTO: Marko Saarm

Suure-Jaani muusikafestival.

Suure-Jaani vald ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia noored Piret Ausi juhtimisel ühendasid jõud, et Suure-Jaani muusikafestivali turundamist arendada.

Festivali on tehtud 17 aastat ja seda korraldavad Eesti Kontsert ja Suure-Jaani vallavalitsus, kunstiline juht on Andres Uibo.

Akadeemia poolt kuuluvad meeskonda kultuurikorralduse eriala kolmanda kursuse üliõpilased Liisa Nurmela ja Mai Kroonmäe ning teise kursuse tudeng Alar Alp.

«See, et üliõpilased saavad erialaainetes õpitavaid teoreetilisi teadmisi kohe praktikas rakendada, on väga tervitatav,» rääkis Aus. «Õppejõud julgustavad üliõpilasi osalema eri sündmuste korraldusmeeskondades. Toetan kultuurikorralduse erialal igati seda, et õppetöös ülesandeid lahendades võetakse ette reaalsed juhtumid, olukorrad ja sündmused.»

Aus usub, et tudengitel on turvaline, kui õppejõud nendega samas meeskonnas toimetab, aga rõhutab samas, et tema roll ei ole juhtida.

«Olen tavaline, aga loodetavasti oluline reamees ja autojuht ka,» lisas ta. «Ühel kenal oktoobrikuu päeval helistas mulle Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu ning soovis kohtumist. Samasuguseid koostöösoove tuleb iga kuu kas telefonitsi või meilitsi. Viimati käis mul loengus Viljandi Lennukitehase võtmeisik Kait Lukka, kes kõneles tehase ruumidest ja tehnilistest võimalustest. Ka tema on avatud ideedele ja kutsub meie üliõpilasi sinna tegudele.»

Esimese asjana viib kultuuriakadeemia meeskond end asjaga kurssi.

«Festivali kodulehekülg läheb uuenduskuurile, rõhutame ka sotsiaalmeedia olulisust,» rääkis Aus. «Üks tiimi liige plaanib oma seminaritööna läbi viia festivalil käijate rahulolu-uuringu. Muusikafestivali publikut ei ole varem küsitletud ning usun, et korraldajale on tähtis teada, kes on see publik, mida ta arvab ja millised on tema ootused.»

Aus nentis, et heliloojatele Kappidele pühendatud väärika ajalooga muusikafestival vajab suurema publiku tähelepanu.

«Kindlasti on Eestis klassikalise muusika austajaid, kes ei ole veel kuulnud sellise ainulaadse festivali olemasolust, ning meie töörühma peamine ülesanne on need inimesed üles leida ja info festivalist nendeni viia,» rääkis Aus.

18. Suure-Jaani muusikafestival kestab 17.–23. juunini 2015.

Tagasi üles