Kommentaar: Eestlastel on keskmiselt varuks 1000 eurot

Lee Maripuu

FOTO: swedbank

Eesti majanduskeskkond on muutunud taas stabiilsemaks ja elanike kindlustunne tasapisi taastub. Masust õpitu paneb inimesi ühtlasi varasemast enam mõtlema sellele, et neil oleks ootamatute olukordade tarvis kõrvale pandud sääste, mille toel hakkama saada. Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskuse Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud uuring näitab, et säästjate arv tõepoolest kasvab, teisalt on kõrvalepandud summad ikka pigem väikesed.

Tellijale

Viimase kolme aastaga on inimeste hinnang oma säästmisvõimele märksa positiivsemaks muutunud. Hüppeliselt on kasvanud nende arv, kes saaksid lubada endale säästmisega alustamist või senisest suuremaid sääste. 2011. aastal andis uuring selliste inimeste osaks 21 protsenti. Tänavu oli neid juba 49 protsenti.

Statistika kohaselt on enamikul ehk 83 protsendil Eesti elanikest säästud ja suurem osa nõustub väitega, et säästa on tähtis. Säästudeta inimeste seas on loogiliselt kõige enam madalaima sissetulekuga elanikke, samuti üliõpilasi ja noori vanuses 18–25 eluaastat.

Tagasi üles