P, 3.12.2023

Tulevärk ühendas tsirkuse rahvuslusega

, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval hansapäevade tippsündmuseks kujunenud ilutulestikuetendus «Tulemuusika» läks tugevast tuulest hoolimata korda.

Teist aastat antav etendus sai teoks Arnika ilutulestikukeskuse ja Viljandi kultuurimaja ühise ettevõtmisena. Arnika juhataja Eduard Tani ütles, et ehkki hommik oli lausa tormine, ei muutnud see tulevärgimeistreid murelikuks. «Ilmaennustuse järgi lootsime, et õhtuks tuul vaibub, ja nii ka läks,» rääkis Tani.

Korraldajad olid valmis kasutama ettevaatusabinõusid. Tuule tõttu tuli loobuda vaid mõnest lavapealsest efektist, kuid ülejäänud vaatemäng läks plaanipäraselt.

Korraldajatest rohkem mõjutas tormine ilm publikut. «Päris mitu inimest helistas ja uuris, kas üritus ikka toimub,» lausus Eduard Tani. Ta oletas, et ilma tõttu võis mõnigi kaugem huviline Viljandisse sõitmisest loobuda.

Et esmaspäevaks olid kokkuvõtted piletimüügist veel tegemata, ei osanud korraldajad öelda täpset publiku arvu. Silma järgi hinnates oletas Tani, et see võis jääda kahe ja kolme tuhande vahele.

«Ehk oli pisut vähem kui eelmisel aastal,» lausus ta ning lisas, et ka sissetulek on mullusega samas suurusjärgus. «Küllap ta jäi sinna piiri peale, et kulud ja tulud on enam-vähem tasakaalus.»

«Tulevärk oli super!» andis vaatemängule oma hinnangu pärimusmuusika keskuse juhataja Ando Kiviberg.

Arnika ja Leedu firma Bliskas esitasid mõlemad klassikalise osa ja vabakava, nõnda jõudis rahva ette neli vaatemängu. Õhtu lõpetas eestlaste kava, mis kasvas ansambli Fix kunagisest menuloost «Tsirkus» suurejooneliseks finaaliks Tõnis Mäe laulu «Koit» saatel.

«Nende lugude kasutamine oli hea leid,» leidis ilutulestikuõhtu juht Mart Saar.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles