Tragid külamuusikud lähevad maale endasarnaseid otsima

4 min lugemist
August Pulsti pidunädalal püüavad Risto Lehiste (vasakul), Lauri Õunapuu ja Krista Sildoja järgida tema mõtet kultuuripõllul kündmise kohta. Pulst nimelt oli veendunud, et kündja on see, kellel sahk peos, hobune ees ja vagu järel, mitte see, kes ütleb, et võib künda. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Eile täitus muuseumitegelase, kunstniku ja vanavara koguja August Pulsti sünnist 125 aastat. Selle tähtpäeva puhul võtavad külamuusikud ette ringreisi ja esitlevad ühtlasi Krista Sildoja raamatut «Äratusmäng uinuvale rahvamuusikale».

Tellijale Tellijale

Täna algav ja kuu lõpuni kestev ringreis toob üheksasse Eesti paika tänapäeva külamuusikud, et anda inimestele võimalus kuulata oma rahva muusikat. Peale eelnimetatud raamatu esitluse on kavas Pulsti rändnäitus, kontsert ja simman. Lisaks on võimalik osta vanade rahvamuusikute postkaarte, millest saadav tulu läheb Pulsti arhiivi digiteerimise heaks.

Viljandimaal läbib ringreis Karksit. Sealses kultuurikeskuses ollakse ülehomme, 17. jaanuaril, kontsert algab kell 19. Sissepääs on prii nagu ka kõigis muudes paikades.

16.01.2021 19.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto