Börsipaketis oli elekter detsembris ligemale 20 protsenti soodsam

Populaarseima börsipaketi elektritarbijate arve oli avalike hinnakirjade järgi detsembris 20 protsenti soodsam kui levinuima fikseeritud hinnaga paketi kasutajatel, näitab sõltumatu võrdlusportaali energiaturg.ee analüüs. Börsipakett on olnud tarbijatele soodsam valik ka aasta kokkuvõttes.

«Börsihinnad on madalad olnud tänu keskmisest kõrgemale temperatuurile, tavapärasest suuremale sademete hulgale ja tugevale tuulele. Viimasel nädalal on hinnad olnud eriti madalad, sest pühade ajal oli nõudlus väike,» kõneles energiaturg.ee juhtiv analüütik Pirmin Tamm.

Börsi- ja fikseeritud paketi võrdlus näitab, et detsembris oli näiteks 1750 kWh aastatarbimisega korteril börsihinnaga pakett koos käibemaksuga 1,85 eurot odavam kui enim valitud fikseeritud hinnaga leping. Elektriküttega eramu, mille aastane tarbimine on 22 500 kWh, pakettide hinnavahe oli detsembris 23,77 eurot. Hinnad sisaldavad käibemaksu, kuid tegemist on üksnes elektri maksumusega, ilma võrgutasude ja aktsiisideta.

Tamme sõnul oli esimesel avatud elektrituru aastal börsipakett tarbijatele viis protsenti soodsam valik. «Aasta alguses olid tarbijad rohkem riskialdis ja otsustasid ka börsipaketi kasuks, kuid pärast juunikuu ootamatuid börsihinna kõikumisi muutusid  nad valikutes ettevaatlikumaks,» lisas Pirmin Tamm.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles