Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Homme tuleb teine üle-eestiline avatud talude päev. Eestis kokku avavad külalistele oma uksed 230, Viljandimaal 18 talu ja põllumajandusettevõtet.

Täna Pärnumaal Varemurrus asetleidnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogul puudutas partei esimees Jevgeni Ossinovski oma kõnes muu hulgas maanteeameti plaani kaotada paljudest Eesti linnadest sõidueksami tegemise võimalus. Sama teema küttis hiljuti kirgi ka Viljandis, sest kava kohaselt ei saa alates 2018. aastast siin sõidueksamit teha.

Viiratsi mäel, kust harilikult avaneb Viljandile maaliline pilt, näeb praegu peaasjalikult maltsa.

Pühapäeval, 24. juulil toimuval tavatud talude päeval avab oma uksed terves Eestis üle 230 talu ja põllumajandustootmise, Viljandimaal ootab külalisi 18 paika.

Kahe nädala eest pääses odaviskaja Risto Mätas Hollandis Amsterdamis peetud Euroopa kergejõustikumeistrivõistlustel ainsa eestlasena finaali ja seejärel tuli ta neljandaks. Medalist jäi puudu õige pisut, nagu ka Rio olümpia piletist.

«Karjuge ja nutke, te ju kannatate,» lugesid Eesti kiirabi kutsemeisterlikkuse võistluse korraldajad eile vabatahtlikele sõnu peale.

Kolmapäeval selgus sisseastumiste infosüsteemist, kui palju noori pääses ülikoolidesse õppima oma soovitud erialale. Viljandi kultuuriakadeemia otsustas kandidaatide tugevuse tõttu vastu võtta plaanitust rohkem tudengeid. 

Eile alanud Nava Lava festival pakub publikule elamusi ka täna ja homme. 

Ehitada basseini, liutorude, lasteosa, saunade ja aeroobikasaaliga veekeskus! Kasvatada kesklinna hoonete mahtu seniselt 50 000 ruutmeetrilt 90 000 ruutmeetrini! Muuta kesklinn Viljandi järvest Paala järveni autovabaks! Suurendada kesklinna elanike arvu 40 protsendi võrra! Kaubamaja hoovi spordiväljak koos rulapargiga! 

Viljandis peetud modernse kultuurifestivali notafe ühel etendusel sülitasid lavategelased üksteisele suhu, kuid sülje teel levib hulk erinevaid haigustekitajaid.

Neljapäeva õhtul kell neli sõitis A-Karuse veoauto üle kanalisatsioonikaevu luugi, mille tagajärjel paiskus see üles, vigastas veoki kütusepaaki ning sealt hakkas kütus välja voolama. 

Kui varem võis Olustvere leivakotta värske leiva ja karaski järele sisse põigata sellest koja perenaisele ette teatamata, siis praegu on ajutiselt teisiti.

 

 

Täna pärastlõunal toimus Viljandi kesklinnas Arkaadia aias omanäoline laat, kus oli müügil välismaiseid suveniire ja söögipoolist ning sai vaadata hoogsaid tantsuetendusi.

Veel kahel päeval on Võrtsjärve põhjakaldal, Ulgel, kaks lava täidetud elektroonilise muusikaga.

 

Täna saab Viljandimaal veel vaadata 30. Pärnu filmifestivali filme. 

Pühapäeva keskpäeval on kõik, kellele meeldib end vähegi liigutada, oodatud Viljandi järve äärde korvpalliplatsile. 

Olen ise küll Põhja-Eestis sündinud ja kasvanud, täpsemalt Kohila poiss, kuid Viljandis sai lapsepõlves tihti vanavanemate juures suvitatud. Seepärast on just Viljandi-teema mulle hingelähedane. Samas on see aktuaalne «Eesti Vabariik 100» ettevõtmiste seas väikelinnade keskuste arendamise tõttu.

 

Tudengi akadeemilise lõputöö puhul ei ole omavalitsusega koostöö tegemine otseselt vajalik. Juhendaja Irina Raud on Viljandi linnaga vägagi kursis. Töös on käsitletud linnaplaneerijate ja -teoreetikute seisukohti ning see tegeleb Eesti linnade viimaste aastate trendikaima liikumise, keskuste korrastamisega. Läbiva joonena näib püsivat idee, mida Viljandi on viimase 15–20 aasta jooksul üritanud mitmel korral teostada: autovaba jalakäijate tänava või piirkonna loomime. 

Neljapäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Kohalik elu. Sõjawäeliste harjutuste kursuse paneb kohalik sõja-spordi komitee augusti kuus toime. Kursus algab 16. augustil ja on lühikese ajaline. Kursusele wõetakse isikuid 16–40 aastani wastu, kes endid wäeteenistusesse astumiseks ette walmistada tahawad. Kursuse läbitegijatel on eesõigus teiste üldharidusliste alamwäeliste ees, wäljaarwatud sõjalisi aumärka saanud ja lahingus olnud alamwäelised ja endised kooliõpetajad, lipnikkude kooli wõetud saada, kui nad kooli astumise nõudmistele wastawad.

Soome idapiiril paiknev Joensuu linn kutsub kõiki Euroopa linnu ja valdu heiskama juuli viimasel neljapäeval, 28. juulil Euroopa lippe. Selle eesmärk on tuletada meelde Euroopa ühtsuse ja koostöö tähendust Euroopa kodanike igapäevaelus.

Täna pärastlõunal toimus Viljandi kesklinnas Arkaadia aias omanäoline laat, kus oli müügil välismaiseid suveniire ja söögipoolist ning sai vaadata hoogsaid tantsuetendusi.

Viljandimaa huvikoolid said Eesti noorsootöö keskuse korraldatud projektikonkursi «Varaait vol. 12» kaudu 9600 eurot toetust eri tegevuste elluviimiseks ja vahendite parandamiseks.

Täna kell 15 leiab Viljandis Arkaadia aias aset noortevahetuse «I wish = I will» raames laat, kus üle Euroopa Eestisse nädalaks kokku tulnud noored müüvad nädala jooksul loodud tooteid ja teenuseid. 

Ülemaailmse Zonta liikumise Viljandi klubi annab tänavu 1. septembril 16. korda välja stipendiumi tublile naisüliõpilasele. Ühekordse stipendiumi suurus on kuni 640 eurot.

25. juulil algab teine Halliste orelifestival ning terve nädala jooksul kõlavad seitsmes Viljandimaa kirikus orelihelid.

Eile kell 16.03 sai päästeteenistus teate, et Viljandis Pärnu maanteel lekib veokist kütust.

Nii nagu tänavune Viljandi pärimusmuusika festival on pühendatud naise häälele, on ka lavakujunduses mõeldud eelkõige naise ilule.

Inimene, kes läheb heas usus bussipeatusesse sõiduaegasid vaatama, võib jääda pika ninaga, sest alati pole need usaldusväärsed ja mõnes kohas suisa puuduvad.

Pärast haldusreformi jõustumist tekib Harjumaal 21 000 elanikuga Saue vald ning Valgamaal ligi 6500 elanikuga Tõrva vald. Viljandimaal pole ühtegi ühinemisotsust veel kinnitatud, kuid läbirääkimised käivad kõigil.

Aasta oli 2014 ja ilm külmavõitu, kui kaks Viljandi poissi viisid ellu sooja lõkke ääres sündinud idee teha bänd. 

22. juuli õhtul kell 21 algab Viljandi lauluväljakul Anne Veski juubelituuri kontsert «Ma tänan teid».

 

 

Järgmisel nädalal algava Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad ootavad tänavu publikurekordit. 24. korda toimuv Viljandi pärimusmuusika festival pakub tavapäraselt nelja päeva jooksul mitmekesist kontserdi- ja lisaprogrammi, mis meelitab kohale tuhandeid muusikasõpru. Tänavusel festivalil paistab aga silma mitu asjaolu, mis selle erakordseks muudavad.

 

18. juulil võeti Viljandi linnavalitsuse istungil vastu otsus eraldada Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiametile 5000 eurot Anu Raua kootud piltpalvevaiba «Kodune» ostmiseks.

Politsei hinnangul on juhtumid, kus bussipeatustes laamendamine vajab korravalvurite sekkumist, pigem üksikud.

Eilse Sakala esiveerul ilmus eksitav info Anne Veski kontserdi kohta. Kontsert toimub 22. juulil algusega kell 21 Viljandi lauluväljakul.

Rubriigi koostaja Kaie Mölter palub vabandust.

​Viljandi lähedal Tallinna maantee servas valmiv kergliiklustee pikeneb linnavalitsuse ja eraettevõtte koostööna paarisaja meetri pikkuses ka linna.

 

Kohalik elu. Sõjawäeliste harjutuste kursuse paneb kohalik sõja-spordi komitee augusti kuus toime. Kursus algab 16. augustil ja on lühikese ajaline. Kursusele wõetakse isikuid 16–40 aastani wastu, kes endid wäeteenistusesse astumiseks ette walmistada tahawad. Kursuse läbitegijatel on eesõigus teiste üldharidusliste alamwäeliste ees, wäljaarwatud sõjalisi aumärka saanud ja lahingus olnud alamwäelised ja endised kooliõpetajad, lipnikkude kooli wõetud saada, kui nad kooli astumise nõudmistele wastawad.

Kolmapäeval sündis Viljandis üks tüdruk.

Politsei pressiteenistuse teatel avastati teisipäeval Halliste vallas Kalvre külas, et sisse on murtud ehitusjärgus majja ning varastatud aiatraktor, tööriistu ja teisi esemeid. Kahju on 4715 eurot.

19. juulil avastati, et Halliste vallas Kalvre külas on sisse murtud ehitusjärgus majja ning sealt on varastatud aiatraktor, tööriistu ja teisi esemeid. Vargad on kannatanule tekitanud kahju 4715 euro eest.

Valitsuse heakskiidu saanud eelnõu järgi ei pea ettevõtted, kelle aastakäive ei ületa 40 000 eurot, alates 2018. aastast maksma käibemaksu, kui nad seda ei soovi.

Reedel toimub Viljandimaal Kolga-Jaani vallas Eesti kiirabi liidu teine kutsemeisterlikkuse võistlus, mille käigus lavastatakse üheksa kriitilist õnnetust. Kohale tuleb kaheksateist kiirabiautot ja sama palju brigaade Eestist.

24ndat korda toimuv festival pakub nelja päeva jooksul mitmekesist kontserdi- ja lisaprogrammi, mis hõlmab tervet Viljandit. Seekordne festival paistab aga silma mitme asjaolu poolest, mis festivali erakordseks muudavad.

Viljandi pärimusmuusika festivalile tulevad esinema õige haruldased külalised. Nad on muusikud riigist, kus alles äsja oli muusika keelatud. Tüdrukute­ansambel Dasta-e-Azada saabub peole otse Afganistanist.

Eesti viimaste aastate parim naisvõrkpallur Anu Ennok näpistas oma puhkusest mõned päevad, et kodulinnas nelja päevases laagris noortele tüdrukutele ja ühele julgele poisile rannavõrkpalli õpetussõnu jagada.

Ilusa muusika peosarja «MustMesi» üritus toimub esimest korda Viljandis. Soul`i, funk`i, Aafrika rütmide ja reggae-muusika pidu leiab aset reedel, 29. juulil kell 22 Ugala black box`is Pargi tänav 1c.

24. korda toimuv Viljandi pärismusmuusika festival pakub tavapäraselt nelja päeva jooksul mitmekesist kontserdi- ja lisaprogrammi, mis meelitab kohale tuhandeid muusikasõpru. Seekordne festival paistab aga silma mitme asjaolu poolest, mis selle erakordseks muudavad.

Kui Viljandi maavalitsuse riigivara peaspetsialist Lembo Neerot soovis minna Tomuski teel asuva osaühingu Piiri Kütus parklasse, et võtta vastu kohtuotsusega konfiskeeritud Opel Vectra ja see riigi kasuks maha müüa, oli auto juba vanarauaks tehtud.

Ööl vastu kolmapäeva lõhuti Karksi-Nuias neli kiirusetõket. Kaks kiirusetõket olid Lõuna tänaval, tähistades elamurajooni algust ja lõppu, üks Võidu tänaval lasteaia juures ja üks Veetorni tänaval korterelamute juures.

Küsitluses on osalenud  inimest