Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Ehkki Sooma suvine suurvesi pole veel täiesti kadunud, alaneb see peaaegu silmnähtavalt. Riigi ilmateenistuse vaatlusandmete kohaselt oli täna kell 8 veetase Riisa vaatlusjaamas langenud viimase 24 tunni jooksul 21 sentimeetrit ehk peaaegu sentimeeter tunnis.

Neljapäeval kutsus Viljandi maavanem Erich Palm maakondlikul konkursil „Eesti kaunis kodu 2016“ osalenud Heimtali mõisa tänuvastuvõtule. Lisaks olid kutsutud need kaunite koduaedade omanikud, kelle silmapaistva töö Eesti kaunimaks muutmisel esitasid kohalikud omavalitsused omal algatusel riigihaldusministrile tänukirjaga tunnustamiseks.

Lihtsa ingliskeelse küsimusega «What are you doing here?» («Mida te siin teete?») alanud vestlus Viljandi linnavolikogu aseesimehe Harri Juhani Aaltoneniga pani kahte tumeda nahaga viljandlast tundma, et poliitik pärib nende õhtuse tegevuse kohta aru just rassilise kuuluvuse pärast.

 

​Tarvastu vallas muukisid vargad ööl vastu kolmapäeva lahti remondis oleva Vambola lasteaia ukse ja viisid ära 5000 euro väärtuses tööriistu. Mustla ümbruse inimesed on veendunud, et vargad luusivadki nende kandis ringi.

​Eile peeti Viljandi laululaval erivajadustega inimeste laulupidu «Laulan helisema maa», millel esines 35 koori ja 600 inimest. Pidu, mille teemaks on tänavu sõprus, on peetud juba kaheksa aastat ning see kasvab üha suuremaks. 

​«Kui ülaltpoolt vaadata, siis tundub, nagu lükkaks see küngas teda ümber, aga ta on sajandeid vastu pidanud ja peab veel paar sajandit, kui teda korrapäraselt hooldada, nagu Viljandi linnal ikka kombeks on,» ütles osaühingu Maakivist juhatuse liige ja meister Hardi-Sander Luik.

​Halliste vallast Õisu külast viidi ööl vastu neljapäeva ära muru­traktor Toro ja kaks trimmerit. Politsei andmetel on see 21. murutraktor, mis tänavu Lõuna-Eestist varastatud.

​Üleeilne haldusreformi koosolek ei toonud Hallistele selgust. Volikogu esimehe Andres Rõigase sõnul on jõutud kompromissideni, kuid volikogu lükkas otsustamise kahe nädala võrra edasi ja on avatud kahes suunas. 

Eile avaldatud artiklis Tarvastu ordulinnusesse rajatava silla kohta oli kirjas, nagu oleks silla kõndimisosa ehitatud lepapuust. Tegelikult on see lehisest. Loo autor Eret Talviste palub vabandust.

Täna jätkub Viljandi vanakraamituru suvine kauplemishooaeg kesklinna õunaaias.

Viljandi jalgpalliklubi Tulevik kutsub homme kell 11 kõiki pereliikmeid linnastaadionile sportlikku päeva veetma.

 

 

Homme keskpäeval on kõik, kellele meeldib end vähegi liigutada, oodatud Viljandi järve äärde korvpalliplatsile. 

 

 

Homme kell 16 mängib Seasaare teater kodusaalis Margus Vaheri seatud ja lavastatud  tükki «Saladuslik kübar».

(4)

Lihtsa ingliskeelse küsimusega «What are you doing here?» («Mida te siin teete?») alanud vestlus Viljandi linnavolikogu aseesimehe Harri Juhani Aaltoneniga (IRL) pani kahte tumeda nahaga viljandlast tundma, et poliitik pärib nende õhtuse tegevuse kohta aru just rassilise kuuluvuse pärast.

(1)

Lihtsa ingliskeelse küsimusega «What are you doing here?» («Mida te siin teete?») alanud vestlus Viljandi linnavolikogu aseesimehe Harri Juhani Aaltoneniga pani kahte tumeda nahaga viljandlast tundma, et poliitik pärib nende õhtuse tegevuse kohta aru just rassilise kuuluvuse pärast.

(1)

Viljandi linnapea avaldas neljapäeval talle saadetud arupärimise küsimustele vastates mõnel puhul kahetsust juhtunu pärast, tunnistas, et oleks võinud paremini käituda, aga leidis ühel juhul, et opositsioon on küsimust vormistades läinud üle hea tava piiri.

Viljandi Veevärk alustas mõne aja eest klientidele kaugloetavate veearvestite paigaldamist ning on neid seni  jõudnud panna 882 mõõtepaigale.

Homme koonduvad lasterikkad pered Viljandi järve äärde laste mänguväljakule, et üheskoos tähistada kooliaja saabumist.

Suure-Jaani vald avab 30. augustil kell 15 pidulikult Vastemõisa rahvamaja renoveeritud hoone.

Et Tarvastu ordulinnuse varemetele ja linnuse lähedal olevale kabelile paremini ligi pääseda, paigaldati eile ennelõunal Tarvastu jõele uus sild. See on esimene samm kogu ordulinnuse ala kordategemise poole.

Haridusministri otsus, et 2017/2018. õppeaastast on Eesti koolides riiklikult viis vaheaega senise nelja asemel, võib Viljandis tuua taas olukorra, kus kõik õpilased puhkavad koolitööst ühel ja samal ajal.

Lõppema hakkab kolmas suvi, mil Viljandi peatänava ääres seisab tellingutega ümbritsetud maja. Kui kevadel avaldas Tallinna tänav 8 peremees Aleksander Laane lootust töödega ühele poole jõuda veel sel aastal, siis nüüd ta selle tõenäosust ei kinnitanud.

 

​Viieaastase pausi järel uuesti käima lükatav minifestival «Tehaserock» pakub enese proovile­paneku võimalust noortel muusikutel Viljandist ja mujalt. Eeloleval laupäeval astub lennukitehase kahel laval üles kümme bändi.

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles 38-aastast Rened süüdistatakse tänavu 15. aprillil toime pandud mõrvas ja tapmiskatses. Ehkki Rene on varem olnud ravil psühhiaatriaosakonnas ning põhjendas tulistamist halva enesetunde ja ülakorruse korterist tulevate häirivate helidega, tunnistas ekspertiis ta süüdivaks. 

Riigikohus otsustas eilse määrusega, et ei võta menetlusse koolitulistamise kriminaalasjas Tartu ringkonnakohtu otsusele esitatud kassatsioonkaebust. Seega jäävad jõusse maa- ja ringkonnakohtu otsus.

​Neljapäeval algas Facebooki kogukonnas «Sind on märgatud, Viljandis» sõjapõgenike saabumise üle arutelu, mis pälvis politsei tähelepanu. Politseinikud lubasid paar kommenteerijat üles otsida ja nendega vestelda, sest kommentaari sisu peeti vaenu õhutamiseks. 

Viljandist paarikümne kilomeetri kaugusel Parika rabas süttis neljapäeval turbaaun. Tänu töötajate ja päästjate kiirele reageerimisele suudeti tule levikule kohe piir panna.

Viljandi mängupesa lasteaia direktor Maiki Vanahans lahkub sel nädalal kohalt. 

Kui mullu andis Viljandimaal muinastulede ööks endast teada kaks lõkketegijat, siis tänavu süütavad viljandimaalased lisaks ühele Võrtsjärve-äärsele lõkkele tulesid ka mere ääres Kablis ja Krapis.

 

Tartu maakohtu Viljandi kohtumajas on Riigi Teataja andmetel juuni algusest jõustunud 42 kohtuotsust. Enamik neist on sündinud kokkuleppemenetluses, millest lõviosa on moodustanud joobes juhtimised ja pisivargused.

Viljandi linnavolikogu tänane istung algas sellega, et Gert Elmaste tegi ettepaneku valida volikogu esimeheks Tiit Jürmann.

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles 38-aastast Rened süüdistatakse mõrvas ja tapmiskatses.

 

Viljandist paarikümne kilomeetri kaugusel Parika rabas süttis neljapäeval turbaaun. Tänu töötajate ja päästjate kiirele reageerimisele suudeti tule levikule kohe piir panna.

Viljandi volikogus kaheksaliikmelises Reformierakonna fraktsioonis vahetub täna koguni neli meest.

Riigikohus otsustas tänase määrusega, et ei võta menetlusse koolitulistamise kriminaalasjas Tartu ringkonnakohtu otsusele esitatud kassatsioonikaebust. Seega jäävad jõusse maa- ja ringkonnakohtu otsused.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna on reedel visiidil Viljandimaal, kus osaleb ümarlaual omavalitsusjuhtide ja sotsiaaltöötajatega. Lisaks on tal plaanis käia mittetulundusühingus Töötoad ja Viljandi hoolekandekeskuses ning osaleda erivajadustega inimeste laulupeol «Laulan helisema maa».

Keskkonnaministeerium saatis kooskõlastusringile pakendiseaduse muudatuse, et piirata kilekottide tarbimist Eestis.

Viljandi Veevärgi püüdlus hoida vee hind võimalikult madal, andis tagasilöögi euroraha taotlemisel, sest rahajagamise reeglite järgi maksavad viljandlased kraanivee eest liiga vähe.

(1)

Ettevõtja Tauno Tuulale, kes naaseb täna pärast mitmekuust pausi linnavolikogu liikmena Viljandi kohalikku poliitikasse, määrati suve hakul korruptsioonivastase seaduse nõuete rikkumise eest trahv. Samas pole otsus jõustunud, sest ta on selle kohtusse kaevanud.

Kuigi seadus annab äripidajatele õiguse poeuste ees suitsetamine keelata ja suuremates linnades seda võimalust ka agaralt kasutatakse, ei tunneta Viljandi ettevõtjad veel vajadust selles suunas samme astuda, kaheldes eelkõige keelu kasuteguris.

 

Vaidlused Tarvastu paisjärve alleshoidmise või tühjakslaskmise üle kestavad, aga otsustatud pole endiselt midagi. Järve allesjätmiseks on kogutud 900 allkirja ning saadetud need keskkonnaametisse, keskkonnaministrile ja peapiiskopile.

 

(1)

Euroopa rändekava järgi tuleb Türgi põgenikelaagrist Viljandisse elama Süüria perekond. Teine perekond asub elama Rakverre.

 

 

Viljandi maapiirkonna õpilastele on kiipkaardiga bussisõit maaliinidel endiselt tasuta ja kaardid hakkavad tööle esmaspäevast.

Teisipäeval sai politsei teate, et Viljandi vallas Mustivere külas on loomade varjupaigale tehtud pommiähvardus. Teate peale tõttasid Tartust kohale demineerijad.

 

Üleeile tähistas silma järgi ligi 400 inimest Lilli-Ungurini piiripunktis Balti keti 27. aastapäeva.

 

Varahommikul Viljandisse tööle sõitnud Ott Jõgiaas sattus Reinu teelt Hariduse tänavale pöörates päris ehmatavasse olukorda. Kell 5.27 sõitis sel ühesuunalisel tänaval talle vastu suur postiveok.

Mulgi kultuuri instituut ootab 10. septembrini ettepanekuid, kellele anda oktoobris Mulgimaa Uhkuse auhind.

 

Esmaspäeval sai politsei teate, et Suure-Jaani vallas Jaska külas murti sisse garaaži ning sealt on varastatud laste ATV, kompressor Deuzer, elektriboiler ja muid esemeid. Rüüsteretke ohver hindas tekitatud kahju suuruseks 1020 eurot.

Tänase lehe arvamusloos väidab Tarvastust pärit Ivo Reitel, et sealse paisjärve projekt on luhtunud, ning toob positiivseks vastunäiteks Tarvastu valla ja keskkonnainvesteeringute keskuse projekti, millega möödunud aastal taastati edukalt Linnaveski kalakärestik.

 

Küsitluses on osalenud  inimest