Mäng muutis ajaloo põnevaks

Margus Haav
Margus Haav,
reporter
:

Kooliõpilaste esimesest muuseumimängust võttis korraldajate rõõmsaks üllatuseks osa ligi poolsada võistkonda.

Tegemist ei olnud mälumängu, vaid võistkondliku ettevõtmisega, mis pidi äratama huvi aja- ja kultuuriloo vastu. See kestis viis nädalat ning osaleda võisid kuni neljaliikmelised võistkonnad.

«Mõtlesime, et kui tuleb veerandsada võistkonda, oleks hästi,» rääkis üks mängu korraldajaid, Viljandi muuseumi pedagoog Liina Järvekülg. «Tuli aga 39 võistkonda. 31 olid põhikoolidest ja kaheksa gümnaasiumidest. Kui arvestada, et maikuu ei ole gümnaasiumides kõige kergem kuu, on see väga hea tulemus.»

Võistkonnad pidid igal nädalal lahendama ülesandeid, mis olid seotud Viljandi muuseumi püsiekspositsiooni ja näitustega. Küsimusi oli ka ajalooliste isikute ja paikade, Viljandi kultuurilooliste majade, rahvakombestiku ja pärimuse kohta.

Võistluse tegi lõpuni kaasa 25 võistkonda. Põhikoolide arvestuses võitis Holstre kool, kes oli esindatud mitme võistkonnaga. Jakobsoni gümnaasiumi IX-c sai teise ning sama kooli IX-a kolmanda koha.

Gümnaasiumide arvestuses läks esikoht maagümnaasiumi XI-h klassile, Jakobsoni gümnaasiumi XII-b oli teine ning maagümnaasiumi X-h kolmas.

«Algul tegin vanemate klasside õpilastele osalemise kohustuslikuks, aga nad tulid peagi väga hea meelega asjaga kaasa,» rääkis Holstre kooli ajalooõpetaja Triin Mägi. «Olin pisut üllatunud, et poisid olid õhinaga asja juures: otsisid ja uurisid tõelise huviga!»

Mägi tähelepanekut mööda paelus tüdrukuid eriti muuseumi pulmanäitus ning poistele olid magnetiks Viljandi ajaloolised majad.

«Meil on aktiivsest osavõtust tõesti hea meel ning see annab märku, et midagi niisugust võib ka tulevikus korraldada,» kinnitas Järvekülg. «Kui anda noortele motiiv millegi teadasaamiseks, on nad väga huvitatud. Nad kinnitasid, et oli lõbus, ning olid väga tänulikud. Isiklik tagasiside oli väga meeldiv! Eesmärk oligi ajalukku põnevust tuua.»

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadmuuseumimäng
vaba aeg
arvamus
60 pluss
PRESIDENDI TALU
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
PERSOON
JOONISTUSVÕISTLUS
MÄLU
REISIKIRI
LOODUS
MAJANDUS
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE