Järvejooksu võitis Keio Kits

Sakala
Keio Kits
Keio Kits Foto: Elmo Riig / Sakala

1. mail peetud 83. suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Paistu vallast pärit Keio Kits. Võitja jõudis finišisse ajaga 36.57, edestades üheksa sekundiga Venemaa sportlast Aleksei Sokolovi.

Keio Kitse sõnul pigistas ta rajal endast kõik, ent läbi elatud kannatused korvas ihaldatud suurjooksu võit.

Tänavu teiseks jäänud, 2005. aastal Viljandi järvejooksul triumfeerinud Aleksei Sokolov oli õnnelik ka selle koha üle.

Kolmandana lõpetas tänavu Viljar Vallimäe, kes jäi parimale alla 25 sekundit, neljandana finišeerunud venelane Aleksei Veselov kaotas Keio Kitsele 50 sekundiga ning viiendana staadionile naasnud mullune võitja Taivo Püi jäi võitjast maha juba 57 sekundit.

Parim naine Evelin Talts sai aja 43.15 ning oli üldarvestuses 49. finišeeruja. Naiste hõbe kuulus Egle Mätasele ning pronks Olga Andrejevale.

Viljandimaa parima naisjooksjana oli Anneli Vaher naistest 13. ja üldpingereas 251. ning ajaks fikseeriti talle 49.35.

Ümber Viljandi järve jooksnutest ja energiakõnnil osalenutest sai staadionil tulemuse kirja 3216.