Viljandimaal on 15.—22. aprillini kavas mitmesuguseid tervise heaks mõeldud üritusi. Need saavad alguse homme Saarepeedi rahvamajas, kus Viljandi ja Põhja-Viljandimaa tervisetoetajad korraldavad tervisepäeva «Südame rütmis».

Põhiline tähelepanu on kogu nädala jooksul pühendatud liikumisele.

Terviseedendajad koputavad südamele, et infarkti või insulti haigestumise riski on võimalik vähendada, valides toidulauale vähem rasvast ja soolast, võimaldades endale aktiivset puhkust ja rohkem liikumist ning loobudes suitsetamisest ja alkoholiga liialdamisest.

Homme kell 11 Saarepeedil algava tervisepäeva kavas on toitumisspetsialisti loeng südame tervist toetavast toitumisest, lustakad võistlused ja mängud kogu perele, jooga, aeroobika ja seltskonnatants.

Perearst Ülle Gurjevi abiga on soovijatel võimalik lasta mõõta monitoriga oma keha üldist rasvasisaldust, organitevahelise rasva taset, lihasmassi protsenti ja baasainevahetust.  

Tervisepäeva külalised on riigikogu liige Helmen Kütt ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Kogu perele mõeldud tervisepäeva tegevuste vahel pakutakse kosutavat terviseampsu.

Järgmisel pühapäeval on südamenädala lõpetuseks kavas üle-eestiline liikumispäev «Sinu sammud loevad». Kõndimispäeval korraldavad Lõuna-Viljandimaa tervisetoetajad ühtlasi tervisepäeva Mõisakülas. 22. aprillil kell 11 algava Lõuna-Viljandimaa tervisepäeva kavas on peale sammumise eri tegevused nii noorematele kui vanematele huvilistele.