Staieri jooksu etapil võidutsesid külalised

Kohtla-Järvelt pärit 12-aastane Luna-Aleksandra Lagoda võitis staieri seeriajooksu kolmanda etapi. Pilt on tehtud tänavustelt Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel. Foto: Tairo Lutter

Kolmapäeval Viljandi staadionil kohaliku vastupidavusalade klubi Staier seeriajooksu kolmanda etapi 5000-meetrisel põhidistantsil näitasid parimaid tulemusi külalised. Meestest võidutses Tartu ülikooli esindav Mart Andresson ning naistest nooruke jooksutalent Luna-Aleksandra Lagoda Ida-Virumaalt.

Neljast osavõistlusest koosneva Staieri seeriajooksu eelviimasel etapil startis 5000 meetri distantsile 29 staierit. Noorematele poistele ja tüdrukutele kavas olnud 2000 meetri rajal sai tulemuse kirja seitse jooksusõpra.

Meeste 5000 meetri rajal võitnud Mart Andresson läbis võistlusmaa ajaga 16.04,3, talle järgnes klubi Jooksupartner viljandlasest jooksumees Ülari Kais, kelle kaotus võitjale oli ligemale 51 sekundit. Õhtu kolmas tulemus sellel distantsil fikseeriti korraldajaklubi esindavale Aaron Kaisile, kes jäi oma vanemale vennale alla vaid ühe sekundikümnendikuga.