Tulevik langes punaseks laternaks

, jalgpallihuviline
Tanel Langi väravaga näitas Viljandi esindusmeeskond teist mänguvooru järjest, et oskab endiselt rünnata. Lapsikud eksimused kaitses jätsid Tuleviku aga taas punktideta. Foto: Marit Stepanova

Reedel Viljandi linnastaadionil asetleidnud Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium-liiga kohtumises Narva Transiga näitas Tulevik mitmesajapealise kodupubliku ees korralikku mängu, ent paar lapsikut viga kaitses ja väravavõimaluste kehv realiseerimine ei võimaldanud saavutada rohkemat 1:2 kaotusest.

Terve mai meistriliigas väravapõuas vaevelnud ja üksnes kaotusi tunnistanud Tulevik sai palli väravasse ja viigipunkti tabelisse kuu eelviimasel päeval Tartu Tammekaga peetud kohtumise esimesel üleminutil. Kolm päeva hiljem vastasseisus Narva Transiga kulus tal vanade rööbaste ülesleidmiseks kõigest 78 sekundit: juba külaliste esimese rünnaku ajal tekkis trahvikastis segadus, mille vältel oli paaril Tuleviku mängijal võimalus pall suvalises suunas keskvälja või küljejoone poole saata, ent see jätkas põrkamist mängijate vahel, kuni Ilja Ferapontov lõi selle väravasse.

Tulevik püsis šokiväravast hoolimata ilusasti mängus sees, leides mitmel korral rünnakuüritustele loogilise lõpetuse healt positsioonilt tehtud pealelöögi kujul. 24. minutil oli tabamusele lähedal Martin Alliku äärelt antud sööduga trahvikastis vabaks mängitud Tanel Lang. Tema lähilöögist tulnud palli suutis Transi väravas seisev Artur Kotenko üle otsajoone tõrjuda. Mõni minut varem takerdus Gerdo Juhkami healt positsioonilt karistuslöögist teele saadetud pall Transi müüri.