Uiskudel president pälvis inimeste poolehoiu

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja

Pühapäeval Viljandi järvel peetud seitsmendal Mulgi uisumaratonil elasid pealtvaatajad eriti kõvasti kaasa pikemal distantsil võistlejate rivi keskpaigas uisutanud sõitjale numbriga 80. Pole ka imestada, sest too uisutaja oli Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Ehkki riigipea ütles pärast finišeerumist, et ta tuli looduslikul jääl sõitmist nautima, mitte võistlema, andis aeg 1:27.22,73 talle 30-kilomeetrisel maratonil 117 startinu seas 60. koha. Vanuseklassis N40 läks Kersti Kaljulaidile aga lausa teine koht. Selles klassis võidutsenud Kadi Orasele kaotas ta vaid poolteist minutit.

Kersti Kaljulaidi sõnul oli sõita huvitav, sest rajal leidus nii kõvemaid kui pehmemaid kohti ning seetõttu tuli valvsust hoida. Mulgi uisumaratoni korraldusmeeskond oli teinud tema hinnangul tubli töö.