Tiidrek Nurme võitis taas, rajarekord jäi tulemata

61. Viljandi linnajooksu võitis Tiidrek Nurme.
61. Viljandi linnajooksu võitis Tiidrek Nurme. Foto: Elmo Riig

Teist aastat järjest võitis Viljandi linnajooksu Tiidrek Nurme, kes lõputõusul jooksis eest oma keenialasest treeningukaaslasel Ibrahim Mukunga Wachiral. Nagu mullu oli seegi kord kolmas lõpetaja Keio Kits. 351 jooksurajale startinu seas oli parim naine Lily Luik.

Jooksu rajarekordid jäid tänavu püsima. Tiidrek Nurme oli oma mullusest tulemusest kümmekond sekundit aeglasem, finišeerudes ajaga 31.56,8. Mukunga kaotas võitjale 9,2 sekundit ning parima Viljandimaa mehena kolmas olnud Keio Kits 1.54.

Tiidrek Nurme tunnistas, et tema vorm on mõnevõrra parem kui tema keenialasest treeningukaaslasel ning seetõttu oli tal võimalus ka jooksu kulgu kontrollida. «Mul jäi paar käiku veel kasutamata, rajarekordist ma ei mõelnud,» kõneles Nurme.