Pullid basseinis ja teisi kiuslikke loomi, kes kindlustusseltsi kimbutavad

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig

Viimase poole aasta jooksul on tulnud Seesam Kindlustusel teiste loomadega seotud juhtumite seas tegelda autot sarvede sügamiseks kasutanud pullvasikate ja turisti rünnanud ahvidega.

«Kevadel jooksevad autode ette segaduses noorloomad ja pimedaski peaks autojuht sõidukiirust hoolikalt valima, et jõuaks kokkupõrget loomaga vältida ja kahjud miinimumini viia. Suhteliselt tavapärane on ka juhtum, kui hiire teravaid hambaid saab tunda mõni elektrijuhe,» tutvustas kindlustusele tuttavaid olukordi Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Igal aastal tuleb aga tavalisemate kindlustusjuhtumite kõrval tegeleda ka täiesti ootamatute ja uskumatute lugudega.

Merisiilik jalas ja pullvasikas autot kraapimas

Sel suvel saabus Seesamile teade seitsmest pullvasikast, kes põhjustasid suure kaskokahju maja ees seisvale autole.

«Pere läks maale ja parkis auto pahaaimamatult tavapärasele kohale. Järgmisel hommikul nägid nad aknast, kuidas seitse pulli vahtisid rumalate nägudega ümber auto. Ilmselt olid nad aedikust välja saanud, leidnud auto, mille peegeldusest end siis imetleda ja või võidelda. Masinalt oleks nagu kudumisvarrastega värvi maha kraabitud: sajad jooned looklesid üle auto külgede,» jutustas Gilden ja lisas, et poleerimine ei aidanud ning kaskokahju oli suur.

Pullid on ennegi kindlustusele häda kaela toonud. Kord leidsid nad jalutuskäigule minnes külamehe hoovist basseini ja tahtsid ilmselt janu kustutada, kuid maandusid kõik basseinis. «Pullid ei ole teadupärast kerged loomad ning kindlustusel tuli basseiniomanikule hüvitada kopsakas varaline kahju – 4900 eurot,» rääkis kindlustusspetsialist.

«Reisikindlustusega oleme pidanud hüvitama kurjade ahvide hammustusele järgnenud ravikulud, sest need hambad ei ole puhtamate killast ning kannavad endas haigusi ja baktereid. Valus ja ohtlik on soojamaareisil ka merisiiliku peale astumine. Sel on haprad okkad, mis murduvad ning jäävad kudedesse kinni. Mõnel liigil on ka mürginäärmed, mis võivad tunde mürki eritada ning vajavad seetõttu kiiret eemaldamist,» rääkis Gilden ravikulude hüvitamist nõudnud juhtumitest.

Ettevõtte kahjukäsitlusosakonna juht Ly Jõhvik lisas, et praegu on teeääred täis allaaetud kährikuid. Need loomad valmistuvad talveuneks ja muutuvad nii rasvavaru suurenemise kui uneaja lähenemise tõttu aeglasemateks. Lisaks algab oktoobrist ajujaht ja siis on jahimeeste eest põgenevaid või lihtsalt paugutamisest häiritud loomi teedel kindlasti palju ringi jooksmas, mistõttu tuleb rooli taga olla eriti tähelepanelik.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles