Viljandlane võitis maratonijooksus Eesti meistri tiitli

Sigrid Koorep
Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli võitjaks Heinar Vaine, hõbemedali sai Kaupo Sasmin ning pronksmedalimehena finišeerus Priit Lehismets. Foto: Mihkel Maripuu

Täna toimunud SEB Tallinna maratoni lõpetas parima eestlasena viljandlane Heinar Vaine, kes ületas finišijoone üldkokkuvõttes neljandana uut isiklikku rekordit tähistava ajaga 2:23.18.

Täna kell 9 stardi saanud Baltimaade suurimal maratonijooksul võtsid meestest kolmikvõidu keenialased. Esikoha saavutas Bernard Kipsang Chumba ajaga 2:20.52. Neljandana lõpetanud Heinar Vainele andis isiklik rekordaeg 2:23.18 teise Eesti maratonijooksu meistri tiitli. Eesti meistrivõistluste arvestuses pälvis hõbemedali Kaupo Sasmin Sparta spordiseltsist ajaga 2:31.42 ning pronksmedalimehena finišeerus Priit Lehismets ajaga 2:32.25. Naiste arvestuses sai SEB Tallinna maratoni peavõidu Keenia sportlane Esther Wambui Karimi ajaga 2:49.20. Teise koha ja Eesti meistri tiitli teenis esimest korda Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner isikliku rekordiga 2:52.19.