Loomakaitsjad kutsuvad omanikke lemmikuid kiibistama ja registreerima

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui loomal on kiip naha alla süstitud, kulub vaid sekund, et teada saada, kellele tänavalt leitud loom kuulub.
Kui loomal on kiip naha alla süstitud, kulub vaid sekund, et teada saada, kellele tänavalt leitud loom kuulub. Foto: Liis Treimann / Postimees

Septembris ja oktoobris korraldab Eesti loomakaitse selts koos Varjupaikade mittetulundusühinguga kampaaniat «Kiibi või kaota!», mis paneb loomaomanikele südamele oma lemmikuid kiipida ja registreerida ning mille käigus saavad mitmete linnade ja valdade kodanikud kiipida oma loomi tasuta.

Viljandis on lemmikloomade kiibistamiseks korraldatav üritus kavandatud 17. septembrile ning see on kella 12–15 Uku keskuse parklas.

Koostöös Varjupaikade mittetulundusühinguga ja omavalitsustega korraldab Eesti loomakaitse selts Eesti linnades ja valdades lemmikloomade kiipimisüritusi, millest enamikul saavad sada esimest kohaletulnud loomaomanikust elanikku kiipida oma lemmikuid tasuta ning kaugemalt tulnutele kehtib kiibistamisel soodushind 5 eurot. Lisaks registreeritakse värskete kiibisaajate andmed üleriigilisse lemmikloomaregistrisse LLR, kuhu pääsevad kodanikud riigiportaali www.eesti.ee kaudu. Koerte ja kasside kiibistamine ning registreerimine on kohustuslik paljudes Eesti omavalitsustes.

Eesti loomakaitse seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll on veendunud, et igal vähegi liikuvamal lemmikloomal, näiteks koeral, kassil, tuhkrul või küülikul, peaks olema naha all riisiterasuurune kiip, mis kestab terve looma eluea ja aitab eksinud lemmiku tagasi koju. Seda muidugi juhul, kui kiibi ja loomaomaniku andmed on kantud vähemalt ühte üleriigilisse registrisse.

«Kahjuks ootavad oma saatust varjupaikades tänavalt ära toodud loomad, kellel pole kiipi või kelle kiibi andmeid üleriigilistest lemmikloomaregistritest ei leia,» tõdes Maaja Mäll.

Täpsemate tingimuste, asukoha ja kellaaegade kohta saab infot Eesti loomakaitse seltsi kodulehelt ja infotelefonilt 5267117 (tööpäeviti kella 9–17).

Oktoobris pakub sama kampaania käigus lemmikloomade kiibistamisel tavalisest soodsamaid hindu ka hulk loomakliinikuid. Tavapärane lemmiklooma kiipimise hind on loomakliinikutes 20 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles