Noored tegid Viljandis tiitlivõistluste eelse vesise soojenduse

Möödunud nädalal Viljandis peetud rahvusvaheline noorte U-16 tenniseturniir oli eelvaatus sellel nädalal Pärnus toimuvatele Eesti noorte meistrivõistlustele. Viljandi mängijatest tegi «Airok Open» turniiril parima tulemuse Saara Orav. Foto: Elmo Riig

Möödunud nädalal Viljandis peetud rahvusvahelisel «Tennis Europe» sarja kuulunud U-16 vanuseklassi turniiril «Airok Open» pälvisid Eesti mängijad neljast tiitlist kolm, viljandlanna Saara Orav teenis võidu paarismängus ja pidas pühapäeval võistlusliku finaalmatši.

«Airok Open» turniiril osales 88 mängijat. Tugevas rahvusvahelises konkurentsis panid end proovile kolm Viljandi tenniseklubi kasvandikku. Noormeeste mõõduvõttu alustas põhitabelis ehk 32 seas Markus Michelis ning tütarlastest samuti põhitabelis Sonja Anderson.

Saara Orav pääses hilinenud registreerumise tõttu põhitabelisse läbi kvalifikatsiooniturniiri, kus tal tuli pidada üks võidukas kohtumine. Kohalikest mängijatest ainsana finaalini küündinud Saara Orav teenis põhiturniiri avaringis 6:0 ja 6:1 võidu leedulanna Evelina Vitkeviciute üle, alistas teises ringis 7:6(3) ja 6:2 Helena Narmonti, kolmandas 6:1 ja 7:5 Anet Angelika Koskeli ja jõudis finaalmatšile Lissi Kubrelt saadud loobumisvõidu järel. Paraku turniiri võitjat otsustavas matšis pidi viljandlanna 5:7 ja 1:6 alla vanduma Katriin Saarele.