Keio Kits võitis teise meistrikulla

Laupäeval Viljandi staadionil peetud Valter Kalami kergejõustiku mälestusvõistlustel kavas olnud Eesti 10 000 meetri jooksu meistrimedalite jagamisel teenisid kõige kirkamad autasud tartlanna Lily Luik ja Viljandimaa mees Keio Kits.

Nii meeste kui naiste Eesti meistrikuld tulid võitjatele korraliku ülekaaluga.

Tuleval nädalal Rio de Janeirosse sõitev Lily Luik tegi Viljandi staadionil soolojooksu. Vaid viis esimest ringi kahe konkurendi tempoga liikunud tartlanna lõpetas jooksu ajaga 36.24,05. Olümpiamängude maratoni jooksuks valmistuv Luik tunnistas, et soovis saada võistluskogemust. «See oli mu hooaja esimene võistlusstart,» teatas kevadel pikalt vigastuste küüsis vaevelnud naine.

Naiste Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis ajaga 37.35,55 Olga Andrejeva Tallinnast ning ajaga 37.49,46 oli kolmas Egle Helene Ervin Rakverest.

Meeste Eesti meistrivõistluste distantsil võidutsenud Keio Kits läbis 25 staadioniringi ajaga 31.36,08. Tänavu juba 5000 meetri distantsilt teenitud kullale lisa hankinud Holstre jooksumees tegi Viljandi staadionil otsustava kiirenduse viis ringi enne finišit ning hoidis konkurentidele püüdmatud tempot lõpujooneni.

Kergejõustiku staadionialade kõige pikema jooksudistantsi Eesti meistrivõistluste hõbe kuulus Ivar Ivanovile ajaga 31.53,16 ning pronks tulemusega 32.08,27 Kaupo Sasminile. Viljandimaa mehed Ülari Kais ja Heinar Vaine lõpetasid vastavalt neljanda ja viienda kohaga.