Täna on Mulgimaa peremängu esimene päev

Rannar Raba
, Sakala vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Abja kultuurimaja
Abja kultuurimaja Foto: Elmo Riig

Täna tehakse algust Mulgimaa peremänguga, mille käigus oodatakse huvilisi kolmel päeval Mulgimaa küladesse, taludesse, ettevõtetesse ja looduskaunitesse paikadesse. Täna on mängu fookuses Halliste ja Paistu kihelkond.

Mängu mõte on tutvustada Mulgimaad ja selle eluolu. Igas punktis ootavad osalejaid ülesanded, õpitoad, ekskursioonid ja ajaloolised meenutused.

Mängu võib alustada vabalt valitud punktist ning selleks vajamineva voldiku saab osta kahe euro eest esimesest mängupunktist. Igas mängupunktis läbitud tegevuse või lahendatud ülesande eest saavad osalejad voldikusse märke. Selleks, et osaleda auhinna loosimises, tuleb käia vähemalt viies punktis. Lisaks on päeva vältel võimalik võita eriauhindu.

Täna on ootavad külalisi järgmised kohad.

* Heimtali mõisa ringtall, kus korraldatakse sportmänge ja on avatud kohvik.

* Mulgi savikoda, kus saab teha savitöid;

* Risttee talu taimeaed, kus saab tundma õppida ja määrata puid ja taimi.

* Osaühing Päikesepuu Loodi mõisas, kus saab teha puutööd.

* Osaühing Mulgi Madli Metsarõõmu talus, kus saab sõita poniga, kuulata mulgikeelset Mulgi rahvariiete tutvustust ning osaleda väiksel maastikumängul. Lisaks on avatud kohvik ja saab osta maasikaid.

* Õisu mõisas saab tutvuda mõisaga, avatud on kohvik.

* Rimmu külamajas on üllatustegevused jõe kaldal ning võimalus ujuda ja kala püüda.

* Annatares korraldatakse mõtisklus tulevases igavikumuuseumis.

* Uue-Kariste rahvamajas ja Mulgi külamuuseumis on mäng «Tunne vanu esemeid ja kasuta neid tänapäeval». Samas saab luisata vikatit ja niita heina, saagida kahemehesaega puid, tuua kaelkookudega vett, teha tulerauaga tuld, segada taimedest teesegu ja keeta teed ning osaleda sportlikes mängudes. Avatud on kohvik.

* Abja päevakeskuses küpsetatakse magusaid ja soolaseid muffineid, kootakse kangastelgedel kaltsuvaipa ning üles on seatud põllede näitus. Avatud on kohvik, kus pakutakse mulgiputru kastmega, kohvi ja kooki.

* Abja kultuurimajas saab mängida mänge «Tunne mulgi keelt» ning õppida mulgi murumänge, selgeks saab kiirkäsitöö ehk paelapunumine ja plaanis on aardejaht. Lisaks on võimalik päevapiltnikuga teha mälestuseks mulgi võtmes foto.

* Mõisaküla koolis on end sisse seadnud Käetöö Koid. Seal saab kivile maalida Mulgi mustreid.

* Mõisakülas saab kettagolfi harrastada.

* Mõisaküla muuseumis saab lahendada ekspositsioonil põhinevaid mõistatusi.

Täpsem info peremängu kohta on leitav Mulgimaa infoportaalist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles