Linn keeldus tavatut kahjunõuet täitmast

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaminakeskuse välisuks on niiskuskahjustustest puretud.
Kaminakeskuse välisuks on niiskuskahjustustest puretud. Foto: Karl-Eduard Salumäe

Viljandi linnavalitsuselt oma poe ukse taastamist küsinud kaupmees sai eitava vastuse, sest raad ei nõustunud tema arusaamaga kahju tekkimisest.

28. aprilli Sakala kirjutas, kuidas Kauba tänaval asuv Kaminakeskuse pood soovib, et linn laseks tema välisukse korda teha. Kaupluse juhataja Hannes Puu selgitas, et uks on lõhki paisunud, sest munakivisillutisele tekkivast lombist läbi sõitvad autod lennutavad vee vastu maja. Ta märkis, et veesamba kõrgus küündib ligikaudu 70 sentimeetrini ning suurema vihmaga trepiesine lausa ujub. Sealjuures rõhutas Puu, et on oma muret linnale aja jooksul mitu korda meelde tuletanud. Oma sõnul andis ta ukse ette kogunevast veest teada juba tänava ehitamise ajal ülemöödunud aastal, kuid sellest ei muutunud midagi.

Viljandi linnavalitsuse majandusameti teedespetsialist Heikki Teearu kinnitas läinud kuu lõpul, et seda laadi kahjuhüvitise palve on tema kogemust mööda tavapäratu. Tavaliselt esitatakse teede ja tänavatega seotud kahjuhüvitise nõudeid juhul, kui mõni auto on löökaugus viga saanud.

Eelmisel nädalal vastas linnavalitsus Hannes Puule, et tema hinnangul on ukse kahjustused tekkinud pikema aja vältel, need ei ole põhjustatud pelgalt veeloigust ning seetõttu on nõue alusetu. Kirjas tõdetakse, et Kauba tänav 8 hoone, kus Kaminakeskus asub, on vahetult sõidutee ääres ning mitte miski ei takista autodel vihmase ilma korral uksele vett pritsida, vihmase ilmaga on aga paratamatu, et tänavale vett tekib.

«Kõnealune olukord on valitsenud Kauba tänaval alaliselt ning on vale väita, et kahjustused on tekkinud ainult seetõttu, et Kauba tänava rekonstrueerimise käigus tekkis välisukse lähistele üks veeloigu teket soodustav lohk,» seisab abilinnapea Kalvi Märtini ning linnavalitsuse juristi Marko Kotsari allkirjaga dokumendis. Lisatakse, et niisuguses kohas peaks välisuks või vähemalt selle alumine osa olema niiskuskindlast materjalist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles