Kui võrrelda kolme ilmakanali, Eesti riikliku ilmateenistuse, Venemaal asuva Gismeteo ja norralaste yr.no prognoosi, siis kõige optimistlikumad on idanaabrid. Gismeteo näeb küll ka algaval nädalal öösiti miinuskraade, kuid päevaseks ajaks lubab Viljandisse nulli. Kolmapäeval võiks oodata juba kerget plussi ning nädala lõpus võib kraadiklaas jõuda pluss kümne lähedale.

Norra ilmateenistuse pakkumine on üsna sarnane. Nädala alguseks lubab põhjamaine prognoos selgelt miinuskraade ning esimest plusskraadi võiks oodata kolmapäeva pärastlõunal. Järgmiseks pühapäevaks lubavad norralased üheksat plusskraadi ning kuu lõpus võib kraadiklaasil näha 15 plusskraadi.

Eesti ilmateenistus nii kaugele ei vaata. Nende kindlam prognoos ulatub nelja päeva peale ette ning vähemalt kolmapäevani ühtib see juba varem nimetatud Norra ja Venemaa pakkumisega. Pühapäeval võib hakata lund sadama ning sajuvõimalus kestab kogu esmaspäeva. Lund või lörtsi võib sadada veel ka kolmapäeval.

Kaugemas prognoosis ehk järgmise nädala neljapäevaks ja reedeks pakub ilmateenistus Eestisse vastavalt kuni kolme ja viit soojakraadi. Sisemaal ehk Viljandis võib temperatuur jääda pigem null kraadi juurde.