«Need, kes olid tugevad, on endiselt tugevad,» ütles turniiri peakohtunik ja korraldaja Vello Rits, kes on ühtlasi Viljandi spordikooli esinduse treener. «Esimese nädalavahetuse pealt tundus, et kolm meeskonda ehk Spordikool ning Kärstna ja Viljandi vald on pisut nõrgemad, aga eks turniiri edasine käik näita.»

Rohkem kui 30 aastal teokssaanud võistlused on endiselt kõige suurema osalejaskonnaga maakonna meistrivõistlused ning samal ajal kestavad need ka kõige pikemalt. Jaanuaris alanud turniiri finaal leiab aset aprilli teisel nädalalõpul.

«Vabaks oleme jätnud vaid Tartu maratoni nädalavahetuse ning päevad, mil peetakse Eestis valdade ja linnade mänge,» tähendas Rits.

Esimene üllatus

Eelmisel nädalavahetusel sündis ka esimene väike üllatus: Mõisaküla meeskond jäi alla Tõrva esindusele. Vello Ritsi arvates võis põhjus peituda asjaolus, et neli käsipallurit, kes Mõisaküla au kaitsevad, osalesid samal ajal oma põhiala turniiril.

Uhkust tundis Rits enda juhendatava Spordikooli meeskonna mängu alguse üle: too andis valitsevale meistrile Hansa Ilutulestikele avapoolajal korraliku lahingu.

«Teisel poolajal tegi praegune maakonna parim korvpallur Rauno Meerits oma ära ja tõi üle 40 punkti. Temaga jäid Spordikooli poisid päris hätta,» lisas Rits.

Samm kõrgemale

Alanud turniiril osaleb üks meeskond vähem kui mullu. Kultuuriakadeemia tänavu oma võistkonda kokku ei saanud, küll aga mängivad eelmise aasta meeskonna paremad mehed teistes võistkondades. Veel viimase hetkeni oli üles antud veteranide esindus nime all 45+, kes mängib omaealiste Eesti meistrivõistlustel. Vahetult enne turniiri algust ta aga loobus.

Vello Ritsi sõnul on kohalik turniir oluline eelkõige seetõttu, et ta edendab kohalikku korvpallielu. «Just sel turniiril mängides on kohtunud mehed, kes panid kokku Viljandi meeskonna Eesti teise liiga turniirile.»

Neljapäeval mängis BC Viljandi teises liigas võõrsil pealinna endistest meistriliiga mängijatest koostatud RIM/Scanweldi esindusega ja kaotas 66:87. Taas oli viljandlaste resultatiivseim Rauno Meerits, kes viskas 26 punkti.

Maakonna meistrivõistluste turniiril on nii täna kui homme Viljandi spordihoone vanas saalis kavas kolm kohtumist. Täna algavad mängud kell 14 ja homme kell 12.