Toobal: juhatus on juba varem otsustanud, et mind ja Lauri Laasit ei arvata erakonnast välja

Karl-Eduard Salumäe
Karl-Eduard Salumäe
Sakala arvamustoimetaja
:

Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali kinnitusel langetas erakonna praegune juhatus veel samal päeval, kui peeti Keskerakonna kongressi, otsuse, et teda ja Lauri Laasit erakonnast välja ei arvata, ning rohkem see küsimus päevakorda ei tule. Erakonnakaaslasel Mailis Repsil, kes tõlgendab olukorda teisiti, soovitab Toobal juhatuse koosolekutel osaleda ja põhikirja lugeda.

"Ka eelmises põhikirjas, mis võeti vastu 2011. aastal, on punkt, mis ütleb, et kõik väljaarvamised – sealhulgas väljaarvamised, mis on seotud kriminaalkorras karistamisega – tuleb juhatuse poolt kinnitada," rääkis Priit Toobal Sakalale. "Päeval, mil oli Keskerakonna kongress, kogunes uus juhatus koosolekule. Erakonna esimees Edgar Savisaar tegi ettepaneku, et me ei kinnita Toobali ja Laasi väljaarvamist. Juhatus oli konsensuslikult selle poolt. Sealhulgas Mailis Reps ja Jaak Aab, kes osalesid samuti koosolekul."

Toobal viitas Keskerakonna põhikirja punktile 2.5.3.5. Selles seisab: "Väljaarvamise kinnitab era­konna juhatus."

"Keskerakonna juhatus on langetanud Savisaare ettepanekul konsensuslikult otsuse, et Toobalit ja Laasit välja ei arvata. Mitte ükski juhatuse liige ei nõudnud sellekohast hääletust," kordas peasekretär.

Niisugune selgitus läheb vastuollu Keskerakonna juhatuse liikme Mailis Repsi öelduga, mille kohaselt tuleb Toobal ja Laasi erakonnast välja arvata, sest Tartu maakohtu registriosakond ei kinnitanud Keskerakonna põhikirjamuudatusi. Seetõttu jääb kehtima praegune põhikiri, mis näeb teiste asjade seas ette kuriteos süüdimõistetud isikute väljaviskamise erakonnast.

"Kehtiv põhikiri ütleb, et "juhatus arvab välja"," vastas õigusharidusega Reps täna BNS-i küsimusele Toobali ja Laasi kohta. "Pole võimalustki, et arutame, kas arvame välja. Tõsi, seni arvati süüdijäänud välja automaatselt, ilma juhatuse otsuseta. Seda tehti seetõttu, et väljaarvatavatel poleks piinlik. Ei arutanud juhatus Ester Tuiksoo ega Urbo Vaarmanni väljaarvamist."

Toobal vastas selle peale, et soovitab Mailis Repsile kahte asja. "Esiteks: Mailis Reps võiks osaleda juhatuse koosolekutel. Ta oli eelmises koosseisus kõige suurem puuduja. Ja teiseks võiks ta lugeda Keskerakonna põhikirja."

Toobal lisas, et Reps valetab, väites, et erakonna juhatus ei ole arutanud Urbo Vaarmanni ja Ester Tuiksoo väljaastumist.

"Vaatasin protokollist järele: Mailis Reps ei ole osalenud kahel juhatuse koosolekul, kus on arutatud Tuiksoo ja Vaarmanni lahkumist. Nii Urbo Vaarmann kui Ester Tuiksoo astusid ise erakonnast välja," lausus peasekretär.

Tartu maakohtu registriosakonna otsuse kohta ütles Priit Toobal, et erakond kasutab võimalust määrus edasi kaevata. "Selleks on 15 päeva aega ja advokaadid panevad seda parasjagu kokku," sedastas ta.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadEesti KeskerakondPriit Toobal
Samal teemal
vaba aeg
arvamus
60 pluss
reportaaž
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
PERSOON
GALERII
MAJANDUS
VIDEO
TÄNAPÄEV
MÄLU
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE