Keskerakond said äriregistri andmetel eitava vastuse 12. jaanuaril ning see tähendab, et lõppenud aasta novembris lõplikult kuriteos süüdi jäänud Lauri Laasi ja Priit Toobal peavad Keskerakonnast lahkuma, samuti ei saa Keskerakonnal enam olla nelja aseesimeest.

Eesti Päevalehe andmetel on kohtumääruses kirjas, et Keskerakonna kongressil hääletas põhikirja kinnitamise poolt 410 kongressi saadikut, mis ei moodusta kahekolmandikulist häälteenamust kongressil osalenud 1031 hääleõigusega saadikust.

Erakonna pressiesindaja Taavi Pukk ütles, et partei pole selle otsusega rahul ja kaalub määruskaebuse esitamise võimalust.

Suure-Jaani vallas elav Priit Toobal mõisteti eelmise aasta lõpul kriminaalkorras süüdi teise inimese eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti pani Priit Toobal toime ametialase võltsimise.  Novembris, paar päeva enne süüdimõistva otsuse väljakuulutamist lahkus Toobal riigikogust. Erakonna põhikirja järgi oleks ta pidanud lahkuma ka parteist, kuid Keskerakonna kongressil tehtud otsuse järgi võinuks Toobal jätkata ning erakonna juhi Edgar Savisaare ettepanekul valiti ta tagasi Keskerakonna peasekretäriks.