Vajaduspõhist õppetoetust on saanud 1800 tudengit

Egon Valdaru
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toetus võimaldab tudengitele paremat toimetulekut.
Toetus võimaldab tudengitele paremat toimetulekut. Foto: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Alanud õppeaasta esimese viie päeva jooksul on Eestis saanud 1800 üliõpilast jaatava vastuse vajaduspõhise õppetoetuse taotlusele.

Vajaduspõhise õppetoetusega aitab riik majanduslikult vähem kindlustatud perekondadest pärit üliõpilasi. Toetuse suurus on 75-220 eurot kuus, sõltuvalt üliõpilase perekonna sissetulekust eelmisel kalendriaastal.

Vajaduspõhist õppetoetust saavad taotleda üliõpilased, kes astusid kõrgkooli tänavu sügisel või 2013/2014. õppeaastal. Taotleja peab täitma õppekava 100%, esmakursuslasel piisab esimesel semestril täiskoormusega õppima asumise nõude täitmisest.

Taotluse võib esitada ka üliõpilane, kes kahtleb, kas ta vastab kõigile tingimustele.

Taotlust saab esitada kogu semestri vältel riigiportaali Eesti.ee kaudu. Kuna toetus makstakse välja alates taotluse esitamise kuust, tuleks taotlus esitada semestri esimesel kuul – septembris.

Kui taotluse esitamisel tekib probleeme, võib küsida abi e-posti aadressil oppetoetused@hm.ee. Juhul, kui probleemiks on andmed õppekoormuse täitmise kohta, peaks tudeng pöörduma õppeasutuse poole.

Vajaduspõhise õppetoetuse taotlemise tingimustega saab täpsemalt tutvuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

Taustainfo

Enne 2013/2014. õppeaastast kõrgkooli sisseastunud üliõpilastele kehtib kuni 2015/2016. õppeaastani ehk õpingute nominaalaja lõpuni endine toetussüsteem. Neil on võimalik taotleda õppeasutusest 56 euro suurust hinnetepõhist toetust.

Doktorantidele on mõeldud 383 euro suurune doktoranditoetus.

Lisaks õppetoetustele on tudengitel võimalik taotleda mitmeid riiklikke stipendiume, mille eesmärk on premeerida väga heade õppetulemuste eest ja täiendavalt toetada riigile olulistel erialadel õppijaid. Stipendiumid on ka erivajadustega üliõpilaste ja vanemliku hoolitsuseta kasvanud üliõpilaste toetamiseks.

 
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles