Käsipallimeeskond pidas vastu ühe poolaja

Teisipäeval oli Viljandi HC resultatiivseim Taavi Tibari, kelle  kontole kirjutati 13 väravat.
Teisipäeval oli Viljandi HC resultatiivseim Taavi Tibari, kelle kontole kirjutati 13 väravat. Foto: Elmo Riig / Sakala

Teisipäeval Viljandis aset leidnud Eesti käsipalli meistrivõistluste poolfinaalseeria teine mäng tänavuse meistriliiga põhiturniiri võitja HC Kehraga lõppes Viljandi HC-le viieväravalise kaotusega.

Viljandi meeskond alustas mängu kodupubliku ees hingestatud võitlusega ning suutis ree peal püsida esimese poolaja lõpuni. Kohtumise esimene pooltund lõppes 16:16 viigiga.

«Tegime korraliku mängu,» ütles Viljandi käsipallimeeskonna treener Lembit Nelke. «Tegutsesime väljakul pingevabalt - meil pole ju midagi kaotada.»

Teisel poolajal panid külalised oma paremuse maksma ning võitsid kohtumise 35:30.

Lembit Nelke sõnul ei ole meie harrastusmängijatel füüsilisi võimeid, et meistriliiga peamisele tiitlipretendendile vastu astuda.

«Kehra mängijad on füüsiliselt võimsamad ja parema ettevalmistusega. Esimesel poolajal suutsime nendega kaitses ja rünnakul sammu pidada, aga teisel poolajal jäime kiirete rünnakute tõrjumisega hätta,» kõneles Nelke.

Viljandi meeskonna resultatiivseim oli teisipäeval Taavi Tibar. Pärast kahvatut esinemist veerandfinaalides hakkab viljandlaste mängu peamine kandja end taas leidma: Tibari kontole kirjutati 13 väravat. Meistriliiga resultatiivseim mees Marko Koks lisas teisipäeval omalt poolt kaheksa tabamust. Kristo Voika viskas viis ja Vitali Vorobjov kaks väravat ning Ott Varik ja Taavi Kalvi said kirja ühe tabamuse.

HC Kehra meeskonnast olid suurimad väravaviskajad Janar Mägi ja Risto Lepp vastavalt kümne ja üheksa väravaga.

Kolme mänguvõiduni peetavat poolfinaalseeriat juhib HC Kehra nüüd 2:0.

30. aprillil peetud esimese kohtumise võitsid kehralased 35:20. Kolmandat korda lähevad meeskonnad vastamisi neljapäeval taas Kehra spordihoones.

Meistriliiga teises poolfinaalseerias, kus selgitavad finalisti põhiturniiri teine Chocolate Boys ja kolmas Põlva Serviti, on pärast kaht kohtumist seis viigiline. Avamängu 25:24 võitnud Serviti pidi esmaspäeval kodusaalis tunnistama Chocolate Boysi 31:26 paremust. Selle poolfinaalpaari kolmas kohtumine leiab aset täna Kiili spordihoones.